logo1

Довідник столярно-меблевий

Коротко про головне 

logo2
Форум "Майстер"    
Головнапро сайт підписка


 
   Сьогодні:  

Пошук Google
Останні повідомлення.


  
     Навігація
  Інструменти
       Станки
  Обладнання

  


  

  

Переробка піскоструя.


  Бажання обзавестися піскоструєм у мене було давно. Ним можна наносити малюнки на скло, "зістарити" деревину, ну і звичайно зняти іржу з металевих виробів у випадках, коли інші способи не можуть бути використані. Робити саморобний у мене бажання не було, адже в магазині можна купити його всього за 10 доларів! І ось я власник чудо-пескоструй інструменту (фото 1), насипаю пісок, дую ... нічого. Пісок сухий, просіяний. Підкидаю тиск до 7 атм ... знову нічого. Якщо бути чесним, то якісь піщинки іноді вилітали, але назвати це піскоструєм не можна навіть з натяжкою. Тоді пірнаю в інтернет в пошуках правди і звичайно знаходжу багато цікавого. Багато хто підтверджуює, що цей пескоструй ще не інструмент. Дізнався що є два типи пескоструя: інжекторний (рис 1) і напірний (рис 2). Мій недоінструмент виявився інжекторним, тобто підсмоктує (затягує, піднімає) пісок за рахунок
 
розрідження. Багато знаючих вказують, що такий тип не може бути потужним, у чому я вже сам і переконався. Але робити саморобний і потужний у мене бажання все ж не з'явилося. Мені він не потрібен. Потрібен не великої або середньої потужності. Тоді трохи покрутивши вже наявний "піскоструй" я знайшов можливість його переробити з інжекторного на напірний. Результат роботи переробки мене повністю задовольнив і тепер я можу розповісти про це всім вам.
         Тепер він виглядає ось так (фото 2). Переробка звелася в основному до перестановки алюмінієвої трубки 1. На колишньому місці вона була вкручені в корпус. Зняти її великих труднощів не складе. Це можна зробити плоскогубцями або мічекотримачем. На нове місце я її встановив теж на різьбу (М 6) лише трохи скоротивши. Так само потрібно зрізати трубку 2 для забору піску з бачка. Відповідно працювати тепер потрібно тримаючи пескоструй верх дном.
              Описувати тут, власне, більше і нічого, все видно на фото і схемі. Можу лише поділитися деякими порадами і хитрощами.
   1. Пісок в таких системах не може подаватися самостійно, тому що на нього додається тиск з основного каналу (стріла 1). Його потрібно компенсувати тиском в бачку. Наявна трубка має внутрішній діаметр 2 мм. Різниця тисків створює умови для слабкої подачі піску. Якщо Вам потрібен більш потужний піскоструй, то пошукайте трубку з внутрішнім діаметром не менше 3 мм.
     2. Сопло у магазинного пескоструя має внутрішній діаметр 4 мм! Для такого сопла потрібен компресор потужністю не менше 500л/хв. Якщо вам не потрібен дуже потужний пескоструй, то зменшіть діметр сопла до 2,5-3мм. Зробити це можна закрученим болтом М6, в якому просвердліть потрібний вам отвір.
   3. Металеве сопло довго не витримує подачу піску під високим тиском. Якщо ви плануєте працювати багато, то відразу робіть його з кераміки. Для сопла можна використовувати також керамічну частину свічок запалювання від двигунів внутрішнього згоряння.
   4. Пісок для напірного пескоструя не потребує дуже ретельної підготовки, але він повинен бути все ж сухим і просіяним.
   5. Не приступайте до роботи без засобів захисту очей і органів дихання. Пісок з великою силою відбивається від оброблюваної поверхні, а його пил дуже шкідливий для легенів.
   Ну а на фото3 готовий результат роботи на переробленому піскоструї.
  
  
      16.06.2013г. Прочитано: 19910 раз(а).
 


Коментарі Переробка піскоструя


Залишити коментар
І'мя (логін)

Повідомлення

Код

 
    Політика конфіденційності та файли cookie futer