logo1

Довідник столярно-меблевий

Коротко про головне 

logo2
Форум "Майстер"    
Головнапро сайт підписка


 
   Сьогодні:  

Пошук Google
Останні повідомлення.


  
     Навігація
  Інструменти
       Станки
  Обладнання

  


  

  

Покупка фрезера.

 

   На сучасному ринку чимало фрезерів самого різного рівня, класу і ціни. І якщо розуміння того, що фрезер пора купувати приходить скоро, то вибір конкретної моделі справа дуже не проста. Адже ціна аналогічних за конструкцією і дуже схожих на вигляд фрезерів може відрізнятися в десятки!  раз. Тут є над чим задуматися, перш, ніж викласти гроші. Потрібно зрозуміти, чим же все таки відрізняються моделі. Адже не дарма ж ціни настільки різні.
Тому тут доведеться трохи вникнути в конструкцію фрезера.

фрезер Двигун. Потужність двигунів коливається від 500Вт до 2,5 кВт. Який же взяти? Насправді потрібен і малопотужний, і максимально потужний. Малопотужний має малу вагу, більш маневрений, дешевший, але...настане час для важкої роботи і цей фрезер просто не потягне. А якщо спробувати з нього вичавити побільше, то він просто може випустити дух у вигляді диму. Якщо немає зайвих грошей, то першим краще взяти потужніший.
вертикальні штанги (направляючі) - важливий елемент. Правда, вони важливі не самі по собі, а в взаємодії з головою. Вона, по-перше, повинна сидіти на них міцно, без люфтів і перекосів, а по-друге, переміщатися по них плавно. І це вже коштує різних грошей. На дорогих моделях більш висока точність виготовлення і часто застосовуються спеціальні технології, наприклад встановлюються підшипники.
Фіксатор переміщення голови по штангах. Деталь проста, але має кілька варіантів виготовлення. Фіксатор може під дією пружини постійно тримати голову зафіксованої, або бути вільним у виборі положення: руками затискаємо - руками і відпускаємо. Який найкращий? А ніхто не знає. Іноді один, іноді інший. Можу лише сказати, що ті, що з пружиною іноді недостатньо фіксують голову. Також при використанні фрезера в столі краще, коли фіксатор вільний, тобто без пружини. Також зверніть увагу на розміщення фіксатора. Спробуйте, чи зручно буде Вам його використовувати.
   Платформа. В більшості випадків вона складається з двох шарів: знизу на литу основу кріпиться пластикова пластина. Вона більш гладка, тому і ковзання по поверхні буде краще за рахунок меншого тертя. На платформі є спеціальні вушка або отвори, в які вставляються і фіксуються гвинтами штанги паралельного упору. Кількість таких вузлів кріплення може бути різним: від двох до чотирьох. Наше завдання при покупці фрезера оцінити, хоча б візуально міцність деталей, перевірити чи вільно переміщаються штанги в отворах підошви.
Револьверний упор(розміщений на підошві) задає, якщо можна так висловитися, ступінчастий глибинний режим занурення фрези . Потрібно це для того, щоб швидко і на однакову глибину опускати фрезу в заготовку. Це потрібно робити тому, що малі фрези, які в основному використовують в таких фрезерах, могли виконувати свою роботу якісно і швидко. Не рвали дерево і не ламалися. Хоча скажу по секрету, що я його не використовую. Не важко і "на око" опустити фрезер на кілька міліметрів. Головне мати надійну крайню точку переміщення, тобто
Головний упор. Він повинен бути зручним і надійним. Повинен мати два режими переміщення. Один швидкий для грубого переміщення на великі відстані і другий для точного підстроювання.
Паралельний упор. У дорогих фрезерів він литий. Така конструкція краще в тому плані ,що не гнеться, але при падінні або ударі може тріснути. Його розміри також мають значення. Більший краще тримає фрезер від перекосів. Часто доводиться починати фрезерування, коли до заготовкиі можна притиснути тільки одне плече упору.
Цанговий затиск. Також варто звернути увагу. Вони бувають різні. Хоча в основному використовуються фрези з товщиною хвостовика 8мм, однак може виникнути необхідність у роботі великими фрезами з товщиною хвостовика 12мм. Майте на увазі ще одну деталь. Фрези бувають і цангові затискачі на 12,7 мм Стандарт не наш, досить рідкісний, так що з ним краще не зв'язуйтеся. У цангового затиску ще один нюанс. Бувають різні затискачі на різну товщину хвостовика, а буває один затиск на 12мм. Щоб вставити фрезу з хвостовиком на 8мм треба це робити за допомогою перехідною втулкою. Це, звичайно, не додає зручності, тим більше, коли більшість фрез використовується 8мм.
Вимикач напруги. Буває в двох варіантах: проста кнопка і кнопка з фіксатором. Якщо фрезер не дуже потужний і використовується в руках, то краще коли кнопка вільна. Але для потужного фрезера, який часто знаходиться в столі потрібна кнопка з фіксатором.
Є у фрезера ще кілька елементів: ручки, фіксатор вала. Бувають і додаткові: обмежувач підйому, циркуль, ліфт.  Але ці речі не потребують докладних коментарів. На них ми увагу зосереджувати не будемо. Краще я дам кілька порад для покупки фрезера.
1. Огляньте обрану машину на механічні пошкодження, легкість ходу, заїдання і перекоси. У дешевих моделях варто перевірити наскільки точно перпендикулярно стоїть вал двигуна до підошви.
2. Запустіть фрезер. Послухайте звук, чи немає в ньому нічого зайвого. Хороші моделі працюють з досить приємним звуком, не тиснуть на вуха.
3. Подивіться через отвори у вентиляційній решітці на наявність іскроутворення. Воно повинно бути ледь помітним.
4. Зверніть увагу на плавний пуск. Для цього в більшості фрезерів стоїть блок електронного запуску. Кращий варіант, це коли фрезер набирає максимальні оберти за 2-4сек.
5. Уточніть при покупці: хто, де і на яких умовах буде виконувати гарантійний ремонт, в разі необхідності. Іноді тут бувають прикрі випадки.
Ну і на завершення кілька слів про гроші. Не варто шукати диво, коли річ продають дешево. Бувають, правда, випадки, коли пощастить і дешевий фрезер зможе послужити довго. Але загалом хороший фрезер отримує свою ціну ще на стадії проектування. В нього закладають ті чи інші технології, матеріали і комплектацію . Підбирають завод-виробник. Не варто ототожнювати все китайське, як суцільний брак. У них є різні заводи з різним рівнем якості роботи і контролю. Вони, як правило, працюють на тому рівні за який платять замовники.
Сподіваюся, що комусь було цікаво прочитати те, що я написав. Буду радий, якщо кому допоміг.


 
      28.10.2012г. Прочитано: 13023 раз(ів).
 


Коментарі Статья "Покупка фрезера"


Залишити коментар
І'мя (логін)

Повідомлення

Код

 
    Політика конфіденційності та файли cookie futer