logo1

Довідник столярно-меблевий

Коротко про головне 

logo2
Форум "Майстер"    
Головнапро сайт підписка


 
   Сьогодні:  

Пошук Google
Останні повідомлення.


  
     Навігація
  Інструменти
       Станки
  Обладнання

  


  

  

Пил в інструменті

      Не секрет, що інструмент, верстати та інше обладнання, що використовується в деревообробці, має постійний контакт з пилом деревини. А ось чи багато хто замислювалися про її вплив на вузли, механізми та електрообладнання? Наскільки важливо цей пил видаляти і як це робити правильно? Ось про це і буде наша сьогоднішня розмова.
   Давайте почнемо з питання:"що ж собою являє деревний пил з точки зору експлуатації техніки"? В першу чергу-це адсорбент для змазки. Стикаючись з нею пил поглинає самі рідкі складові мастила і тим самим змінює її властивості. І якщо кількість пилу буде великим, то змазуючий матеріал перетвориться з блага на шкоду для вузлів, які труться.  
Наступний негативний вплив пилу на техніку – це погіршення охолодження. Він забиває канали, зменшуючи потік повітря. Налипаючи на поверхні які нагріваються він погіршує тепловіддачу. Так само слід сказати і про пожежну безпеку. Збираючись в місцях іскріння і підвищеного нагріву (щітки, вмикачі і місця електричних з'єднань під час порушення надійного контакту) деревний пил може стати осередком займання.  
Сподіваюся тепер ні у кого не залишилося сумнівів в тому, що від пилу потрібно техніку захищати, періодично чистити і при необхідності замінювати мастило, якщо воно таким вже не є. Але ось як це робити правильно?   
Найвірніший спосіб-це розібрати інструмент і продути повітрям. Але! Тут криється одна небезпека. Потрібно уважно подивитися на ділянку, яку ми збираємося продути. Цілком можливо, що видуваючи пил з одного місця, ми можемо його загнати в інше. І до того ж менш доступне для видалення. Наприклад в підшипники. Часто більш прийнятним методом буде відсмоктування пилу або просто видалення щіткою. Дуже небезпечним може бути продування інструменту та обладнання без розбирання. Багато виробників застерігають про це і навіть прямо забороняють продувати обладнання струменем повітря і настійно рекомендують відсмоктування пилососом. І це, звичайно, правильно. Якщо Ви хочете, щоб Ваше обладнання, верстати та інструменти служили як можна довше, то стежте за його чистотою не тільки зовні, але і всередині, своєчасно замінюйте мастило.   
А якщо є підозри на засмічений підшипник, то його потрібно промити (наприклад у бензині), попередньо знявши хоча б один пильник, висушити і закласти нове мастило. Але не надто багато, не більше 50% простору. Потрібно залишити місце для його переміщення при обертанні підшипника. Визначити погано працюючий підшипник не складно. Якщо в ньому багато пилу, то він буде обертатися з помітним утрудненням. Якщо у підшипника підвищений знос, то він починає видавати багато шуму. І якщо при розбиранні вузла Ви виявите помітний люфт в підшипнику, то мастило йому вже не допоможе і його потрібно замінити.  
До речі про мастило. Якщо підшипник працює на низьких і середніх оборотах (до 1 000 об/хв), то можна цілком обійтися мастилом Літол-24. Для підшипника, що працює на оборотах близько більше десяти тисяч оборотів в хвилину(фрезери, УШМ) – це вже не мастило. Потрібно щось спеціальне, наприклад синтетичне мастило DAIWAН, SHIMANO. Потрібне мастило можна знайти в автомагазинах або автомайстеренях.  
  
Ну і на завершення хочу відзначити місця і інструменти, на які слід звертати особливу і постійну увагу.   
Електролобзики, особливо якщо вони часто використовуються в перевернутому положенні, дуже схильні до засмічення пилом. Причому їх конструктивні особливості полягають в тому, що вони мають складні механізми , які не можуть працювати тривалий час в запиленому стані.  
  
Це ж справедливо і для ручних фрезерів. Особливу увагу потрібно звертати на нижній(ближній до фрези) підшипник і блок електроніки.  
Круглопильні верстати можуть збирати багато небезпечного пилу в електричних компонентах. Ну і звичайно ж шліфувальні машини. Їх краще використовувати з підключеним пилососом. А якщо відчуєте втрату потужності, то це сигнал про занадто недбале ставлення до її стану.  
Бережіть інструмент. Тоді він збереже Вам гроші і відмінний настрій в роботі.

 
      08.01.2013г. Прочитано: 12013 раз(а).

 

Коментарі Пил в інструменті.


Залишити коментар
І'мя (логін)

Повідомлення

Код

 
    Політика конфіденційності та файли cookie futer