logo1

Довідник столярно-меблевий

Коротко про головне 

logo2
Форум "Майстер"    
Головнапро сайт підписка


 
   Сьогодні:  

Пошук Google
Останні повідомлення.


  
     Навігація
  Інструменти
       Станки
  Обладнання

  


  

  

Ось таке з'єднання.


     Почну з простого питання: "Вам шашечки чи їхати?"Якщо Вам дуже важливі шашечки, якщо Ви для чистоти столярної справи працюєте ручним інструментом і за канонами прадідів, то можете далі не читати. Також прохання не свистіти голосно і не писати гнівні коменти. Бо час тече, вимоги до споживчих характеристик зростають, а ціну на вироби при цьому потрібно знижувати. Особисто я намагаюся йти з часом. Для мене це означає, що на першому місці задоволений споживач, тобто виріб виглядає добре, в експлуатації надійний, а ціна мінімально можлива. Тобто мені потрібно їхати, можна без шашечок. І ті, хто зі мною можуть читати далі.

    Насправді тут все просто. Під пробкою... звичайний шуруп. Чому не шкант чи шип? Тому що шуруп простіше та швидше. А найголовніше набагато надійніше! Проблема була лише у зовнішньому вигляді. Я пропоную просто цей шуруп сховати. Висверлюємо заглиблення для шляпки шурупа свердлом пробка або фрезою діаметром 10мм. Якщо дерево тверде, а свердло гостре, то цілком можна обійтися свердлом. В інших випадках результат буде кращим при використанні фрезера. Засвердлюємо заглиблення з розрахунком, щоб над капелюшком помістилася пробка завтовшки близько 2мм. А тепер найголовніше, де взяти пробку. А пробку треба вирізати із планки завтовшки 2-3мм такої ж деревини. Звертаю Вашу увагу, що тут потрібно заготовити кілька планок із різним малюнком та тоном. За бажання можна досягти відмінного результату. Головне підібрати пробку потрібного малюнку та тону. Вирізати пробки можна коронкою по металу зовнішнім диметром 14мм. Внутрішній діаметр такої коронки 10мм. коронкаКраще, звичайно, це робити не ручним дрилем, а на верстаті. Ну або дрилем на стійці. Ручний дриль із коронкою буде не просто утримати в руках. Адже на ній немає, і не може бути свердла, що центрує! При необхідності можна трохи збільшити внутрішній діаметр коронки або зменшити діаметр свердла для того, щоб пробки забивалися легким ударом молотка, а не вставлялися вільно. Інакше можливі видимі зазори як одному з показаних мною результатов(1). До того ж пробки, що вільно випадають, доведеться фіксувати струбцинами. Пробочки виходять трохи конусні, що полегшує їхню щільну установку без струбцин. Ну а писати про те, що пробки треба садити на клей і згодом зашліфувати, мабуть, і не треба було.
   Тепер кілька слів про те, де можна використовувати таке кріплення. Насамперед сходи. Там потрібні дуже надійні кріплення, можна навіть поступитися зовнішнім виглядом. Особливо проблемні кріплення сходин. Пряме кріплення шурупом діаметром 6мм за міцністю перевершить будь-який шип, шкант і навіть металевий куточок. Також такі кріплення можна використовувати для виготовлення столів, ліжок і навіть табуреток. Всі ми бачили поламані або випадаючі шипи. До речі, шипи на табуретах і стільцях взагалі не можна садити на столярний ПВА. В принципі, будь-які шипи не варто садити на водний клей! Клей зсихається, а затиснути шпильку не можна. Шип, що щільно входить, здере клей взагалі. Крім цього, столярний клей ПВА швидко схоплюється і не дає достатньо часу на правильне позиціонування всіх шипових з'єднань одночасно. Звідси й результат. Садіть шипи на епоксидний або поліуретановий клей! А взагалі про свій підхід до виготовлення табуреток я якось напишу статейку. Адже табурети роблять і використовують майже всі столяри. І я маю чим поділитися з Вами.
    
      28.04.2019г. Прочитано: 1777 раз(а).
 


Коментарі Ось таке зєднання


Залишити коментар
І'мя (логін)

Повідомлення

Код

 
    Політика конфіденційності та файли cookie futer