logo1

Довідник столярно-меблевий

Коротко про головне 

logo2
Форум "Майстер"    
Головнапро сайт підписка


 
   Сьогодні:  

Пошук Google
Останні повідомлення.


  
     Навігація
  Інструменти
       Станки
  Обладнання

  


  

  

Вибір інструмента.

  Зараз нас оточує така кількість різноманітного інструменту, що розібратися в ньому не просто навіть досвідченому майстру. З'являються все нові і нові представники брендів, які одна людина просто не в змозі випробувати, що б зрозуміти його позитивні і негативні сторони. Тому тут потрібна народна допомога у створенні потужної структурованої бази даних по інструментах. Відгук власника про інструмент дасть неоціненну допомогу тим, хто ще не мав можливості попрацювати даним інструментом. А я лише можу дати початок такій роботі і основу для такої бази.
   Зараз мені хочеться розповісти про своє бачення методики вибору інструменту. Мені, як столяру за професією, а так само як людині, якій доводилось займатися багатьма іншими видами робіт протягом десятків років, відомо не з чуток про інструмент і труднощі вибору інструменту. На цьому сайті я нічого не продаю і нікого не представляю, тому мені можна вірити, я дійсно хочу зробити добру справу.
   Для вибору інструменту я хочу запропонувати вам наступну схему. Спочатку потрібно знайти бренд, тобто виробника. Можна і два. Справа в тому, що кожен виробник вже має свою нішу на ринку, свою цінову категорію. Тобто він не виробляє інструмент, а потім думає кому його продати, а вже на стадії розробки націлюється на певного покупця. Ось він своє завдання виконав і тепер ваше завдання зрозуміти хто саме робить інструмент для вас. Ну а для цього потрібно просто знати політику кожного виробника.
   Почнемо з найнижчої цінової категорії. Тут виробників найбільше. Також багато тут і спекулянтів, різного плану комбінаторів, які, в принципі нічого і не виробляють. Вони реєструють бренд(швидше торгову марку), замовляють інструмент у стороннього виробника, ім'я якого майже нікому не відомо і по суті перепродують його в роздріб. Запитаєте навіщо це робиться? Відповідь проста. По-перше це може подаватися як свій, вітчизняний інструмент або інструмент європейської країни. Німеччини, наприклад. Чий же інструмент краще буде продаватися український, німецький або китайський? Питання, звичайно, риторичне. Ну а друге – це відхід від податків.
   Тепер ми знаємо чому з'явилася така кількість нових "вітчизняних" брендів. Відповідно знаємо про їх не чесну поведінку. Повинні бути готовими і до інших не чесних вчинків з їх боку. Адже вони нічим і не ризикують. Перестануть сьогодні купувати "Карабас", наприклад, так завтра вони це назвуть іншим словом. Тут напевно багатьом захочеться побачити список цих “вітчизняних “ виробників. Але я вам відповім просто, реальних російських(українських) виробників немає зовсім. Можливо є, все таки, виняток? Можливо "Фіолент"? Цілком можливо, але гарантії і в цьому немає. Їх виробничих площ теж ніхто не бачив.
   Справедливості заради потрібно відзначити, що деякі бренди отримавши деяку підтримку в народі почали намагатися підтримувати і піднімати свій бренд в очах покупця. Це, наприклад, Інтерскол, ДВТ. Останнім часом піднімає планку Дніпро. Але роблять вони це, звичайно, в межах нижчої цінової категорії, економлячи там, де це можливо і не зовсім. Виходить, ніби, інструмент. Дещо і абияк ним можна зробити.
   Для кого ж розрахована ця категорія? В першу чергу для тих, хто нічого не розуміє в інструменті. Людині потрібен інструмент, він заходить в магазин і бачить потрібну річ за 1000 гривень, скажімо, і за 50000. Подивившись на зовнішній вигляд і ніяких особливих відмінностей не побачивши, він купує дешевий, звичайно. Йому продавець ще скаже, що це модель вітчизняна або німецька. Навіщо платити більше багато хто і не розуміює. І якщо йому інструмент потрібен для разової роботи, або час від часу, то може така покупка виявиться виправданою. Тим же, хто збирається працювати багато і серйозно на цю категорію звертати уваги не варто.
   Що ж, перейдемо до середньої. Тут у нас, як не дивно, поле майже вільне. Дивно, тому що вважається, що на середній ціновій категорії можна найкраще заробити. Такий інструмент можуть брати як любителі помайструвати вдома у вільний від основної роботи час, так і початківці. Професіонали, які не мають поки достатніх коштів для купівлі професійного інструменту. Але так думають не багато виробників. До цієї категорії можна віднести "зелений" Bosch, Sparky, Black&Decker, Hitachi. Дотримуючись політики Bosch, компанія Makita також запустила лінію нижчої цінової категорії з назвою "Maktec". Але великої активності цього бренду ми поки не бачимо.
   Тут, напевно, варто сказати кілька слів про Bosch-є. Можливо навіть не всі розуміють різницю в його кольорах. Майте на увазі, зелений Bosch-інструмент, все таки побутовий. Він не розрахований на тривалу роботу і не має достатньої точності в роботі. У ньому можуть навіть в зоні нагріву знаходиться пластмасові деталі. В той же час його можна вважати кращим вибором у категорії побутових інструментів.
   Ну а далі найдорожча категорія інструменту. Мрія професіоналів, які вже перепробували достатню кількість різного інструменту і зрозуміли, що хороше дешевим не буває. Їм потрібно працювати, а не колупатися з інструментом, переводячи матеріал і псуючи нерви. Багато хто вже знає, що робота може приносити задоволення. Але...за це потрібно платити. Мінімально – це Makita. Цим інструментом вже можна працювати. Причому цілком якісно. Більше платити теж можна, але вже за комфорт. Тому що, якщо чесно, то Makita не дуже то піклується про комфорт майстра. Можливо більше не дозволяє бюджет. Хоча в багатьох випадках можна підняти зручність користування інструментом і без додаткових вкладень.
   Тому багато хто йде далі. "Синій" Bosch, Mafell, Festool. Чого я і побажаю справжнім професіоналам. Ну ось ми і розібралися з брендами, вибрали ті, які підходять. А далі йдемо до таблиць і підбираємо те, що нам підходить за характеристиками. Поглядаємо на зовнішній вигляд, оцінюємо зручність роботи , шукаємо відгуки. І пам'ятайте: ціни встановлюють досвідчені фахівці з огляду на собівартість тільки як базу, нижче якої опуститися не можна. Обов'язково вивчаються зразки конкурентів , порівнюється вироби за всіма показниками і лише тоді виводиться остаточна ціна, за якою можна продати даний інструмент. Якщо цього не зробить виробник, то тоді це зробить сам ринок. Тоді виробник недоотримає прибуток , або інструмент не буде продаватися. Це я до того, що не варто шукати інструмент дешевше, але краще.
   Ще пару слів про дорогий інструмент. Багатьом може здатися, що ціни у деяких занадто завищені. Але тут справа в тому, що лінійне поліпшення характеристик веде до нелінійного зростання вартості. Піднімаючись по щаблях якості, верхні щаблі коштують все дорожче. Доводиться використовувати дуже дорогі матеріали і наймати дуже дорогих працівників для того, що б поліпшити виріб не дуже помітно для покупця.
   Вдалого вам вибору!
 
      24.07.2012г. Прочитано: 11066 раз(ів).

 

Коментарі Стаття Вибір інструмента


Залишити коментар
І'мя (логін)

Повідомлення

Код

 
    Політика конфіденційності та файли cookie futer